Wakacyjne praktyki w Kancelarii EY Law, Warszawa/Kraków

Location:  Warszawa
Other locations:  Anywhere in Country
Salary: Competitive
Date:  21 Apr 2024

Job description

Requisition ID:  1485290

Kancelaria EY Law Zakrzewska i Wspólnicy sp. k. oferuje innowacyjne i kompleksowe wsparcie prawne wdrażane we współpracy z zespołami consultingu, doradztwa transakcyjnego i podatkowego EY.

EY Law to globalna sieć kancelarii prawnych, w ramach której na całym świecie działa ich ponad 80. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się kancelarii w Polsce. Łączymy wieloletnie doświadczenie radców prawnych i adwokatów ze standardami świadczenia usług obowiązującymi w grupie EY i znajomością biznesowych zasad działania naszych klientów.

Twój zakres obowiązków:

  • przygotowanie analiz prawnych, w tym przeglądów orzecznictwa i doktryny
  • przygotowanie prostych pism, dokumentów korporacyjnych oraz umów
  • przygotowanie korespondencji mailowej i dokumentów w języku angielskim
  • wizyty w sądach i urzędach
  • bieżące wsparcie prawników w prowadzonych aktualnie projektach

Nasze wymagania:

  • status studenta na co najmniej III roku studiów prawniczych
  • znajomość i zainteresowanie rozwojem w jednym z następujących obszarów: prawa handlowego, prawa pracy, prawa bankowego, IP/ IT, nieruchomości
  • bardzo dobre wyniki w nauce
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2/C1), w tym języka prawniczego, w mowie i w piśmie
  • proaktywność oraz umiejętność rozwiązywania problemów
  • bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność radzenia sobie z kilkoma zadaniami w krótkim czasie

To oferujemy:

  • płatne praktyki w kancelarii będącej częścią jednej z największych firm doradczych na świecie
  • elastyczne podejście – praktyki 1-3 miesięczne, w zależności od Twoich preferencji
  • uczestnictwo w ciekawych, różnorodnych projektach
  • przyjazną atmosferę pracy
  • dla najlepszych – możliwość stałego zatrudnienia.
  • EY Badges – globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu MBA renomowanej uczelni Hult University
  • Career Counselor - profesjonalny, indywidualny doradca w zakresie budowania i rozwoju kariery
  • Innovate EY – unikalne programy, w ramach których możesz stworzyć własny start-up, korzystając z naszego know-how i finansowania
  • Platforma psychoedukacyjna pakiet bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z szerokiego zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego oraz dostęp do aktywności edukacyjnych
  • Wygodny, hybrydowy model pracy uwzględniający Twoje potrzeby w zakresie czasu i miejsca jej wykonywania
  • Program benefitów oferujący m.in. ubezpieczenie na życie, bilety, sporty zespołowe, platformę do nauki języków obcych, karty sportowe i wiele innych (dostępnych online i offline)

Etapy rekrutacji:

  • Aplikuj. Jeśli robisz to po raz pierwszy, załóż profil i dodaj CV
  • Na aplikacje czekamy do połowy kwietnia, a następnie skontaktujemy się z wybranymi kandydatami
  • Porozmawiajmy. Czeka Cię rozmowa z rekruterem i osobą z przyszłego zespołu

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 390 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 7000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki”  - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.  W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2023 o 43% w stosunku do roku bazowego 2019.

 EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy oraz promujemy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszej społeczności. Prowadzimy program "Poziom Wyżej bez Barier", który wspiera pracowników z niepełnosprawnościami w realizacji ich ambicji i marzeń związanych z rozwojem zawodowym.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.