Senior_ka w zespole SAP, Tax Technology and Transformation (TTT)

Location:  Warszawa
Other locations:  Primary Location Only
Salary: Competitive
Date:  Apr 17, 2024

Job description

Requisition ID:  1487216

Tax Technology and Transformation to dynamicznie rozwijający się Zespół z obszaru technologii, finansów i prawa podatkowego. Przede wszystkim zajmujemy się transformacją podatkową oraz automatyzacją raportowań, czego skutkiem jest optymalizacja procesów podatkowych. W ramach naszych aplikacji wspieramy m.in. e-faktury (w obszarze globalnym), raportowanie z obszarów SAF-T (Polska, Litwa, Rumunia, Ukraina), MDR, e-Sprawozdania Finansowe, WHT a także e-Deklaracje akcyzowe. Nasza praca obejmuje nie tylko wspieranie klientów poprzez realizacje projektów, ale także rozwój wspomnianych autorskich aplikacji z rodziny okEY. W naszym Zespole będziesz pracować na nieszablonowych projektach z zakresu podatków i IT, poznasz od podszewki proces wytwarzania oprogramowania, przygotowywania analiz biznesowych i podatkowych. Będziesz stale się rozwijał w nowoczesnym środowisku pracy pod okiem ekspertów.

Twój zakres obowiązków:

  • Analiza danych a także procesów podatkowych w Spółkach na potrzeby projektów z obszaru Tax Tech
  • Aktywne uczestnictwo we wdrożeniach narzędzi IT, rozwijanych przez specjalistów EY, optymalizujących i automatyzujących procesy podatkowe (kalkulacje i raportowania) zarówno dla Klientów polskich jak i zagranicznych
  • Projektowanie i rozwój procesów opartych o Power BI a także platformy workflow
  • Opracowywanie koncepcji rozwoju narzędzi IT dedykowanych optymalizacjom procesów rozliczeń podatkowych
  • Opracowywanie dokumentacji wdrożeniowej: koncepcji biznesowych, scenariuszy testowych, instrukcji dla użytkowników
  • Wsparcie Klienta w testach biznesowych, szkolenia użytkowników aplikacji
  • Bieżące monitorowanie zmian w przepisach prawa i opiniowanie ich w zakresie dostosowania do technologii podatkowych
  • Współpraca z zespołami developerskimi

Nasze wymagania:

  • Preferowane doświadczenie jako użytkownik SAP (ECC lub S4) lub doświadczenie przy wdrażaniu SAP (ECC lub S4)
  • Znajomość procesów związanych z podatkami i ich rozliczaniem
  • Zainteresowanie rozwojem w obszarze nowych technologii
  • Otwartość na pracę w zespole oraz dobrego poziomu umiejętności interpersonalnych
  • Bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office (przede wszystkim MS Excel)
  • Płynna znajomość języka angielskiego
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku

Mile widziane:

  • Doświadczenie w konfiguracji SAP (ECC lub S4) w obszarze podatków lub innych narzędzi służących do raportowania, w szczególności SAP Document and Reporting Compliance
  • Znajomość procesów AP lub AR
  • Podstawowa znajomość polskich przepisów podatkowych
  • Podstawowe rozumienie narzędzi ETL (np. Alteryx)
  • Doświadczenie w pracy z klientem

Oferujemy:

  • Wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobyciu kwalifikacji doradcy podatkowego
  • Dodatkowy dzień wolny w roku - EY Day
  • Wyjazdy integracyjne – letnia akademia EY oraz zimowy wyjazd na narty
  • Atrakcyjny program poleceń pracowniczych
  • Ciągła nauka i rozwój - Czeka na Ciebie indywidualna mapa szkoleń, wsparcie finansowe i merytoryczne w zdobywaniu potrzebnych kwalifikacji i certyfikatów, a także nielimitowany dostęp do platform online takich jak Udemy for Business
  • EY Badges – globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu MBA renomowanej uczelni Hult University
  • Career Counselor - profesjonalny, indywidualny doradca w zakresie budowania i rozwoju kariery
  • Innovate EY – unikalne programy, w ramach których możesz stworzyć własny start-up, korzystając z naszego know-how i finansowania
  • Platforma psychoedukacyjna  pakiet bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z szerokiego zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego oraz dostęp do aktywności edukacyjnych
  • Wygodny, hybrydowy model pracy uwzględniający Twoje potrzeby w zakresie czasu i miejsca jej wykonywania
  • Program benefitów oferujący m.in. prywatną opiekę zdrowotną z dodatkowymi badaniami profilaktycznymi, ubezpieczenie na życie, bilety, sporty zespołowe, platformę do nauki języków obcych, karty sportowe i wiele innych (dostępnych online i offline)

Etapy rekrutacji:

  • Aplikuj. Jeśli robisz to po raz pierwszy, załóż profil i dodaj CV
  • Porozmawiajmy. Czeka Cię rozmowa z rekruterem i osobą z przyszłego zespołu

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 390 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 7000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki”  - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.  W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2023 o 43% w stosunku do roku bazowego 2019.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy oraz promujemy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszej społeczności. Prowadzimy program "Poziom Wyżej bez Barier", który wspiera pracowników z niepełnosprawnościami w realizacji ich ambicji i marzeń związanych z rozwojem zawodowym.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.