Praktykantka lub Praktykant w Zespole Consultingu Biznesowego i Strategicznego

Location:  Warszawa
Other locations:  Anywhere in Country
Salary: Competitive
Date:  7 May 2024

Job description

Requisition ID:  1498058

Nasi doradcy EY od wielu lat pomagają krajowym oraz międzynarodowym firmom i instytucjom związanym z różnymi sektorami gospodarki (w tym przede wszystkim energetycznym, paliwowym i zbrojeniowym) w adresowaniu kluczowych wyzwań o charakterze zarówno strategicznym, jak i operacyjnym. Eksperci EY na bieżąco śledzą trendy makroekonomiczne i wydarzenia w kluczowych sektorach gospodarki, a wielu z nich prowadzi aktywną działalność również na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej i Południowej.

Dołączając do Zespołu zyskasz szansę na uczestnictwo w niecodziennych projektach o bardzo zróżnicowanym charakterze (m.in. projekty strategiczne / analizy rynkowe, analizy business case i modelowanie finansowe, pricing, projekty restrukturyzacyjne / reorganizacyjne, wsparcie przy realizacji dużych projektów infrastrukturalnych, wsparcie PMO). Przykłady projektów realizowanych przez Zespół to między innymi:
• opracowanie strategii i planu restrukturyzacji dla podmiotu z branży zbrojeniowej,
• studium wykonalności transgranicznego gazociągu przesyłowego w Europie Południowej,
• strategia wzrostu cen dla lidera sektora chemicznego w Europie Środkowej,
• doradztwo transakcyjne w procesie sprzedaży wiodącego podmiotu polskiego rynku gazu,
• identyfikacja i analiza opcji strategicznych dla aktywów wydobywczych w Kanadzie w Ameryce Północnej,
• wdrożenie systemu zarządzania cenami i promocjami dla lidera sektora FMCG w Europie Środkowej,
• komercyjne due diligence izraelskiego rynku energetycznego i doradztwo transakcyjne.

Twój zakres obowiązków:
• Udział w projektach doradczych i wdrożeniowych jako pełnoprawny członek zespołu EY,
• Poszukiwanie i gromadzenie wiedzy / dokumentacji / informacji niezbędnych do realizacji projektu,
• Analiza zebranych danych i proponowanie możliwych rozwiązań,
• Wsparcie konsultantów lub samodzielne przygotowanie (w zależności od rodzaju projektu) elementów lub pełnych dokumentów: opinii, raportów, rekomendacji, opisów etc.,
• Przygotowanie prostych arkuszy kalkulacyjnych / modeli finansowych,
• Udział w spotkaniach wewnętrznych oraz zewnętrznych (z klientem).

Nasze wymagania:
• Podstawowa wiedza z zakresu finansów przedsiębiorstw i analizy finansowej oraz zagadnień biznesowych.
• Umiejętność strukturyzowania i rozwiązywania złożonych problemów / zadań
• Biegła znajomość języka angielskiego,
• Znajomość pakietu MS Office (Excel, Power Point) i innych narzędzi analitycznych (np. QGIS, SPSS)
• Status studenta na studiach o kierunkach ekonomicznych i finansowych (w przypadku zainteresowania praktykami),
• Zaangażowanie w stowarzyszenia studenckie/koła naukowe.
• Docenimy również doświadczenie w branży energetycznej, chemicznej, oil&gas, handlu, FMCG lub zbrojeniowej.

To oferujemy:

  • Wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobyciu uznanych kwalifikacji i certyfikatów

  • EY Badges – globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu MBA renomowanej uczelni Hult University

  • Career Counselor - profesjonalny, indywidualny doradca w zakresie budowania i rozwoju kariery

  • Innovate EY – unikalne programy, w ramach których możesz stworzyć własny start-up, korzystając z naszego know-how i finansowania

  • Platforma psychoedukacyjna – pakiet bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z szerokiego zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego oraz dostęp do aktywności edukacyjnych

  • Wygodny, hybrydowy model pracy uwzględniający Twoje potrzeby w zakresie czasu i miejsca jej wykonywania

  • Program benefitów oferujący m.in. platformę do nauki języków obcych, karty sportowe i wiele innych (dostępnych online i offline)

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 390 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 7000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki”  - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.  W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2023 o 43% w stosunku do roku bazowego 2019.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy oraz promujemy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszej społeczności. Prowadzimy program "Poziom Wyżej bez Barier", który wspiera pracowników z niepełnosprawnościami w realizacji ich ambicji i marzeń związanych z rozwojem zawodowym.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.