DevOps Engineer

Location:  Warszawa
Other locations:  Anywhere in Country
Salary: Competitive
Date:  Apr 24, 2024

Job description

Requisition ID:  1501326

W ramach naszej praktyki konsultingu technologicznego utworzyliśmy dedykowany zespół specjalizujący się w doradztwie i wdrożeniach chmurowych, danych oraz doskonałości inżynieryjnej DevSecOps. Zespół ten stanowią konsultanci technologiczni, którzy pomagają naszym klientom - z różnych sektorów - w wyborze, projektowaniu i wdrażaniu skomplikowanych rozwiązań opartych o chmurę przy użyciu nowoczesnych narzędzi i platform.

Jesteśmy entuzjastami technologii, narzędzi, różnorodnych podejść. Stawiamy na budowę nie tylko zespołu, ale również większej społeczności, w ramach której wymieniamy się doświadczeniami i wiedzą   dotyczącą szerszego ekosystememu technologicznego. Bliski jest nam Azure, ale rozwijamy też (z sukcesami) kompetencje Google Cloud Platform i AWS.

Twój zakres obowiązków:

Jako inżynier DevOps, będziesz pracował(a) z naszymi Klientami nad zaprojektowaniem i wdrożeniem dla nich systemów automatyzacji wdrażania infrastruktury oraz oprogramowania w chmurze, w ramach projektów transformacyjnych, migracyjnych a także tworząc nowe platformy danych od zera.

Pracując z zespołem architektonicznym i developerskim, będziesz projektował(a) i wdrażał(a) skalowalne pipeline’y automatyzujące procesy, dbał(a) o efektywne wdrożenie oprogramowania i proponował(a) najlepszy zestaw narzędzi oraz optymalizował(a) ich użycie. Będziesz mieć także bezpośredni wpływ na rozwój offeringu chmurowego/data w EY i pomożesz nam w uzupełnianiu go swoimi pomysłami.

Rozwiniesz umiejętności konsultingowe i technologiczne, zainwestujemy także w rozwój Twoich umiejętności miękkich. Do wyboru dostaniesz przygotowane przez nas ścieżki szkoleniowe. Możliwości rozwoju masz duże i Ty sam(a) będziesz decydował(a) w kwestii kierunku, w którym chcesz się rozwijać, będziesz także miał(a) okazję uczyć się od najlepszych. Będziemy Ci ufać i wspierać Cię przez cały czas – nasze podejście to zawsze One-Team. Dołączając do naszego konsultingu technologicznego, będziesz pracować w zespołach, które zapewniają wyjątkową obsługę klienta, umożliwiając organizacjom rozwój, wprowadzanie innowacji, ochronę i optymalizację wyników biznesowych - odgrywając swoją rolę w budowaniu lepszego świata pracy.

  • Zapewnienie wdrażania najlepszych praktyk w obszarze DevOps
  • Projektowanie i dostarczanie przemyślanych, nowoczesnych, dostosowanych do potrzeb naszych Klientów rozwiązań przy użyciu sprawdzonych i uznanych narzędzi
  • Implementacja strategii rozwoju oprogramowania, infrastruktury, pracy z kodem źródłowym, bezpieczeństwa, automatyzacji, testów oraz utrzymania i monitoringu
  • Bycie zaufanym technicznym/strategicznym doradcą dla klientów EY w Polsce i za granicą
  • Nadzór merytoryczny i/lub kierowanie pracami w obszarze chmury publicznej na projektach dla klientów EY
  • Budowanie bazy wiedzy w zespole i opieka merytoryczna nad młodszymi członkami zespołu
  • Podróże w razie potrzeb projektowych ( w zależności od preferencji gdzie jest możliwość zastąpienia video-konferencjami)

Nasze wymagania:

  • Umiejętność efektywnej pracy z zespołami programistycznymi, administracyjnymi i utrzymania
  • Umiejętność konstruktywnych konwersacji z Klientami, nastawienie na zaspokajanie ich potrzeb poprzez kreatywne wychodzenie im naprzeciw
  • Podejście „One Team” i umiejętność wsparcia młodszych członków zespołu
  • Dogłębne zrozumienie technologii, nie tylko chmurowej, oraz jej znaczenia dla dostarczania wartości biznesowej
  • Znajomość nowoczesnych metod rozwoju oprogramowania oraz procesów jego wdrażania i utrzymania
  • Wykształcenie wyższe (inżynier/licencjat) w informatyce, inżynierii, matematyce lub pokrewnym – lub równoważne doświadczenie praktyczne
  • Bardzo dobra znajomość chmury publicznej (Azure i/lub GCP) oraz dostępnych usług
  • Znajomość i praktyczne wykorzystanie Infrastructure as Code (np.: Terraform, ARM Templates, Cloud Formation)
  • Umiejętność tworzenia pipeline’ów CI/CD
  • Dotychczasowa praca z systemami wersjonowania i zarządzania kodem źródłowym
  • Doświadczenie w tworzeniu skryptów w, np.: Bash, PowerShell, Python
  • Praktyczna znajomość konteneryzacji oraz technologii Kubernetes
  • Chęć pracy na projektach poza granicami Polski (obszar MENA)
  • Biegły angielski w mowie i piśmie

Docenimy również:

  • Umiejętność programowania w jednym z współczesnych języków programowania
  • Znajomość podstaw administracji systemami Linux lub Windows Server
  • Na naszych projektach pracujemy w metodykach zwinnych. Mile widziane doświadczenie praktyczne w pracy z następującymi podejściami do dostarczania Agile: Scrum, Kanban lub SAFe
  • Uznane certyfikaty branżowe z obszaru chmury, DevOps czy administracji
  • Znajomość podstaw sieci komputerowych
  • Znajomość rozwiązań w zakresie monitoringu, zbierania logów oraz alertów
  • Doświadczenie w pracy konsultanta technologicznego; adresowanie pojawiających się problemów technologicznych; doświadczenie w pracy z zespołami Klienckimi, architektonicznymi, inżynieryjnymi i utrzymaniowymi.

To oferujemy:

  • Wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobyciu uznanych kwalifikacji i certyfikatów m.in.:
  • EY Badges – globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu MBA renomowanej uczelni Hult University
  • Career Counselor - profesjonalny, indywidualny doradca w zakresie budowania i rozwoju kariery
  • Innovate EY – unikalne programy, w ramach których możesz stworzyć własny start-up, korzystając z naszego know-how i finansowania
  • Platforma psychoedukacyjna pakiet bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z szerokiego zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego oraz dostęp do aktywności edukacyjnych
  • Wygodny, hybrydowy model pracy uwzględniający Twoje potrzeby w zakresie czasu i miejsca jej wykonywania
  • Program benefitów oferujący m.in. prywatną opiekę zdrowotną z dodatkowymi badaniami profilaktycznymi, ubezpieczenie na życie, bilety, sporty zespołowe, platformę do nauki języków obcych, karty sportowe i wiele innych (dostępnych online i offline)

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 390 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 7000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki”  - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.  W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2023 o 43% w stosunku do roku bazowego 2019.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy oraz promujemy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszej społeczności. Prowadzimy program "Poziom Wyżej bez Barier", który wspiera pracowników z niepełnosprawnościami w realizacji ich ambicji i marzeń związanych z rozwojem zawodowym.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.