Loading...

Doradca Podatkowy - Ekspert Infolinii Podatkowej

Location:  Kraków
Other locations:  Primary Location Only
Salary: Competitive
Date:  Jan 3, 2022

Job description

Requisition ID:  171121

Core Tax Support to nowopowstałe centrum kompetencyjne EY w Łodzi – chcemy zmienić oblicze dostarczania kluczowych dla biznesu procesów. Wspieramy wszystkie zespoły i projekty prowadzone przez Dział Doradztwa Podatkowego EY Polska – przygotowujemy deklaracje podatkowe, zbieramy dane od klientów wewnętrznych i zewnętrznych, wspieramy księgowanie operacji, kierujemy wnioski do urzędów i wiele, wiele innych. Czekają na Ciebie różnorodne zadania w nowoczesnym środowisku pracy.

Możliwości, które na Ciebie czekają:

Umożliwimy Ci udział w rozwiązywaniu ciekawych zagadnień podatkowych.

W EY dokładamy wszelkich starań, aby pomagać naszym klientom - od startupów po największe międzynarodowe korporacje, a praca, którą z nimi i dla nich wykonujemy, jest tak różnorodna jak oni.

Twoje główne zadania:

  • nadzór merytoryczny nad zespołem konsultantów podatkowych
  • zarządzanie bazą wiedzy (Q&A)
  • analiza zapytań podatkowych klientów oraz przygotowanie odpowiedzi
  • weryfikacja wyników wyszukiwania informacji niezbędnych do przygotowania komentarzy dla klientów
  • śledzenie zmian w przepisach i orzecznictwie
  • przygotowywanie artykułów prasowych/ opracowań w zakresie prawa podatkowego

Wymagania:

  • kwalifikacje doradcy podatkowego
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe jako doradca podatkowy
  • przekrojowa wiedza w zakresie prawa podatkowego (teoretyczna i praktyczna)
  • dobra organizacja czasu pracy,
  • samodzielność, wysoki poziom odpowiedzialności za realizację powierzonych zadań,
  • umiejętność analitycznego myślenia, dociekliwość i dokładność w działaniu,
  • znajomość pakietu MS Office (Word, Excel),
  • znajomość obsługi programów prawniczych (Lex, Legalis),

Docenimy również:

  • znajomość języka angielskiego,
  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
  • umiejętność obsługi baz danych
  • doświadczenie w redagowaniu opracowań dla prasy

Pasujesz do nas, jeśli:

Potrzebujesz ciekawych wyzwań, ale cenisz sobie elastyczność i work-life balance. Lubisz pracę w obszarze prawa podatkowego.

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę albo kontraktu B2B
  • Stabilne godziny pracy
  • Unikalny program poszerzenia kompetencji przyszłości EY Badges,
  • Dostęp do platform szkoleniowych online (Udemy, Coursera)
  • Wsparcie merytoryczne zespołu doświadczonych doradców podatkowych
  • Pomoc w zdobywaniu uznawanych na rynku kwalifikacji i certyfikatów
  • Możliwość rozwoju kariery w strukturach firmy.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał.

Realizujemy projekty w zakresie: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Transakcyjnego i Biznesowego (w tym IT). Zatrudniamy ponad 260 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 3200, a pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy.

Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym również Ty poradzisz sobie z najbardziej prestiżowymi projektami.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszych pracowników.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.