People Advisory Services - Junior Adótanácsadó - Budapest

Location:  Budapest
Other locations:  Primary Location Only
Salary: Competitive
Date:  Apr 22, 2024

Job description

Requisition ID:  1500873

People Advisory Services csapatunk ’Global Mobility’ (GM) egységébe keresünk legalább 1-2 éves tapasztalattal rendelkező adótanácsadót.

People Advisory Services csapatunk GM része az EY Adótanácsadási Üzletágának részeként a külföldi és magyar magánszemélyek személyi jövedelemadózásával, társadalombiztosításával és bevándorlásával kapcsolatos ügyeit kezeli, és széleskörű tanácsadást nyújt munkavállalókkal kapcsolatos adózási, társadalombiztosítási, bevándorlási és kompenzációs kérdésekben. Ezen kívül, továbbá, segíti az ügyfeleket adóhatékony hosszú távú ösztönzőrendszerek és kompenzációs struktúrák kialakításában, a helyi és a nemzetközi adó- és társadalombiztosítási jogszabályoknak való teljeskörű megfelelésben.

Napi munkánk szerves része a magánszemélyekkel, az őket foglalkoztató magyar és külföldi társaságokkal, az EY külföldi irodáival és a hatóságokkal való aktív kapcsolattartás, mindezt a nemzetközi adó- és társadalombiztosítási jogszabályok folyamatos figyelésével, feldolgozásával és alkalmazásával.

A dinamikusan fejlődő, az adózás mellett bevándorlási, bérszámfejtési tanácsadást nyújtó kb. 100 fős csapatunkba legalább 1-2 év releváns tapasztalattal rendelkező kollégát keresünk.

Fő feladatok:

  • A külföldiek magyarországi és a magyarok külföldi tartózkodásával és foglalkoztatásával kapcsolatos jogszabályok értelmezése, egyeztetése a külföldi társirodával, hatóságokkal
  • Nemzetközi foglalkoztatással kapcsolatos adózási és társadalombiztosítási tervezés
  • Multinacionális ügyfeleink számára végzett compliance szolgáltatások elvégzése, külföldi társirodáink által végzett szolgáltatások koordinálása
  • Széleskörű, munkavállalókat érintő adózási és társadalombiztosítási kérdésekben adott tanácsadás nemzetközi ügyfelek részére
  • Részvétel munkavállalói/felsővezetői kompenzációs programok kialakításában
  • Hatósági állásfoglalás-kérések, adóhatósági ellenőrzésen ügyfeleink képviselete
  • Ügyfélmunkában való aktív részvétel, közvetlen kapcsolattartás külföldi kollégákkal és ügyfeleinkkel
  • Szolgáltatási és munkafolyamataink fejlesztésében való részvétel

Elvárások:

  • 1-2 év hasonló területen szerzett tapasztalat
  • Magyar és nemzetközi személyi jövedelemadózási és társadalombiztosítási szabályok magabiztos ismerete és használata
  • Aktív, legalább középfokú angol nyelvtudás
  • Excel, Word, PowerPoint magabiztos használata
  • Feladatokhoz való proaktív hozzáállás
  • Jó szervezőképesség
  • Hatékony és választékos kommunikáció szóban és írásban
  • Igényesség
  • Erős ügyfélorientált gondolkodásmód
  • Hatékony, önálló, gyors munkavégzés
  • Megfelelő szintű üzleti érzék

Amit kínálunk:

  • Piacvezető kompenzációs csomag
  • Kiszámítható, teljesítményalapú előrelépési lehetőség
  • Modern iroda és munkaeszközök
  • Rugalmas munkavégzés
  • Támogató, erős szakmai tudással és ügyfélbázissal rendelkező, folyamatosan önmagát fejlesztő hazai és nemzetközi csapat és vezetőség
  • Szakmai és személyes fejlődés támogatása, egyéni preferenciák és karriercélok figyelembevételével
  • Változatos tanácsadási és compliance projektekben való részvétel
  • Felelősségteljes, értékteremtő munka
  • Magyar és nemzetközi képzésekben és fejlesztési programokban való részvételi lehetőség

Az EY-ról:

Az EY egyike a világ vezető könyvvizsgáló, adó-, tranzakciós és üzleti tanácsadást nyújtó vállalatainak, cégünk 1989 óta nyújt szakmai szolgáltatásokat Magyarországon.

Célunk egy jobban működő világ kialakítása – egy olyan környezeté, amelyben nő az üzleti világ iránti bizalom, fenntartható a növekedés, a tehetséggondozás valamennyi formája érvényesül, az együttműködéseket pedig valódi mélység jellemzi.

Munkatársaink visszajelzései szerint befogadó munkakultúránknak, globális tapasztalatunknak és a minőséget szem előtt tartó megközelítésünknek köszönhetően az EY olyan munkahely, ahol nemcsak dolgozni jó, de a karrierépítésre is kiváló lehetőség nyílik. Arra törekszünk, hogy vállalati kultúránk világszerte bárhol példaként szolgáljon másoknak: egy olyan kultúra, amelyhez szívesen csatlakoznak és ragaszkodnak kimagasló képességű emberek, akiknek személyes fejlődése és kibontakozása hozzájárul ahhoz, hogy ügyfeleinknek egyre jobb szolgáltatást nyújthassunk.

Ha a fentiek alapján magadra ismertél, jelentkezz hozzánk!