Młodsza Specjalistka_Młodszy Specjalista w zespole Compliance, EY Advantage

Location:  Łódź
Other locations:  Anywhere in Country
Salary: Competitive
Date:  Apr 8, 2024

Job description

Requisition ID:  1478354

EY Advantage to nowopowstała spółka w grupie EY. Razem tworzymy zespół do zadań specjalnych. Jesteśmy w stanie zaadoptować szeroki wachlarz procesów biznesowych – od obsługi podatkowej międzynarodowego klienta, po przeprowadzenie mediacji frankowych dla lokalnych klientów.

W zespole Compliance wolimy liczyć niż pisać. Lubimy cyfry,  rozliczenia, kalkulacje i nowe, nieszablonowe zadania. Codzienna praca da Ci możliwość rozwoju w tematach rachunkowości, rozliczeń, a co za tym idzie nie znajdziesz u nas nudnych, powtarzalnych zadań. Na co dzień usprawniamy swoją pracę, a efektywność to nasze drugie imię! Zbuduj swoją przewagę rynkową razem z nami.

Twój zakres obowiązków:

  • przygotowywanie deklaracji podatkowych VAT i/lub CIT oraz raportów Intrastat,
  • wsparcie klientów w toku czynności sprawdzających i kontroli podatkowych,
  • udział w przeglądach podatkowych,
  • aktywne poszukiwanie i proponowanie usprawnień w obsługiwanych procesach,
  • wsparcie mniej doświadczonych współpracowników w ramach realizacji codziennych zadań.

Nasze wymagania:

  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych VAT, wskazane doświadczenie w sporządzaniu deklaracji,
  • znajomość przepisów podatkowych CIT, wskazane doświadczenie w sporządzaniu zaliczki CIT, deklaracji CIT ST oraz kalkulacji CIT rocznej,
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz  skuteczne działanie w przypadku złożonych tematów,
  • efektywna organizacja powierzonych zadań i aktywne zaangażowanie w ich realizację,
  • umiejętność pracy w zespole i łatwość nawiązywania kontaktów,
  • przywiązanie do szczegółów i wysokiej jakości własnej pracy,
  • znajomość języka angielskiego w piśmie,
  • dobra znajomość programu Microsoft Excel,
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Mile widziane:

  • znajomość innych języków obcych,
  • znajomość programu eDek, istat, SAP, Exact i / lub innych programów księgowych,
  • doświadczenie na podobnym stanowisku / w sporządzaniu deklaracji VAT oraz CIT,
  • wykształcenie kierunkowe.

Oferujemy:

  • Możliwość pracy z dowolnego miejsca w Polsce w ramach elastycznych godzin, które dopasujesz do swoich obowiązków
  • Ścieżkę kariery dopasowaną do Ciebie i Twoich potrzeb rozwojowych
  • Work-life balance. Twoja praca będzie ciekawa i rozwijająca, ale jednocześnie pozbawiona niechcianych nadgodzin, dobrze zaplanowana i zorganizowana tak, żeby dać Ci wystarczająco wolnego czasu na to, co tylko chcesz
  • Stale udoskonalany program szkoleniowy obejmujący zarówno umiejętności miękkie jak i merytoryczne
  • Tysiące ekspertów z różnych obszarów, w Polsce i na całym świecie na wyciągnięcie ręki. Możesz rozwijać się korzystając ze specjalistycznej wiedzy, uczyć nowych rzeczy, inspirować i nawiązywać wartościowe relacje, które zostaną z Tobą na zawsze

a także:

  • Career Counselor - profesjonalny, indywidualny doradca w zakresie budowania i rozwoju kariery
  • Dofinansowanie studiów podyplomowych, wsparcie merytoryczne i finansowe w zdobywaniu uznanych na rynku kwalifikacji i certyfikatów
  • EY Badges – globalna certyfikacja Twoich kompetencji i możliwość zdobycia tytułu MBA renomowanej uczelni Hult University
  • Programy wspierające tworzenie innowacji
  • Platforma psychoedukacyjna – pakiet bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z szerokiego zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego oraz dostęp do aktywności edukacyjnych
  • Program benefitów oferujący m.in. prywatną opiekę zdrowotną z dodatkowymi badaniami profilaktycznymi, ubezpieczenie na życie, bilety, sporty zespołowe, platformę do nauki języków obcych, karty sportowe i wiele innych (dostępnych online i offline)

Etapy rekrutacji:

  • Aplikuj. Jeśli robisz to po raz pierwszy, załóż profil i dodaj CV
  • Porozmawiajmy. Czeka Cię rozmowa z rekruterem i osobą z przyszłego zespołu

Jeśli szukasz stabilnej pracy na lata – mamy dla Ciebie miejsce.

Jeśli wracasz na rynek pracy po przerwie związanej np. z opieką nad dzieckiem – mamy dla Ciebie miejsce.

Jeśli chcesz zdobyć pożądane na rynku umiejętności i kwalifikacje – mamy dla Ciebie miejsce.

Jeśli lubisz zmieniać, optymalizować i tworzyć innowacje – mamy dla Ciebie miejsce.

O EY Polska

Jesteśmy globalną firmą doradczą - pomagamy przedsiębiorcom, organizacjom i społecznościom najlepiej wykorzystać swój potencjał. Zespoły audytorskie, consultingowe, prawne, strategiczne, podatkowe i transakcyjne zadają nieoczywiste pytania, by móc znaleźć nowe odpowiedzi na złożone wyzwania, przed którymi stoi dziś świat.

Zatrudniamy ponad 390 000 wyjątkowych ludzi w ponad 150 krajach na świecie. W Polsce jest nas ponad 7000, pracujemy w: Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Wrocławiu.

Codziennie tworzymy razem niesamowite rzeczy. Mamy ludzi, ścieżkę rozwoju i szkolenia, dzięki którym będziesz się szybko rozwijać, zdobywając doświadczenie na kolejnych projektach.

Dbamy o środowisko – nie tylko biznesowe. EY ogłosił - jako pierwsza firma z „wielkiej czwórki”  - plan redukcji emisji dwutlenku węgla, tak by osiągnąć cel zerowej emisji netto w 2025 roku.  W ramach realizacji założonego planu, zmniejszyliśmy swoją globalną emisję gazów cieplarnianych w roku fiskalnym 2023 o 43% w stosunku do roku bazowego 2019.

EY jest pracodawcą równych szans, doceniamy oraz promujemy różnorodność w zakresie wiedzy i doświadczenia naszej społeczności. Prowadzimy program "Poziom Wyżej bez Barier", który wspiera pracowników z niepełnosprawnościami w realizacji ich ambicji i marzeń związanych z rozwojem zawodowym.

EY zapewnia wszystkim kandydatom jednakowe szanse w procesie rekrutacji, niezależnie od płci, wieku, rasy, wyznania, orientacji seksualnej, pochodzenia, niepełnosprawności lub jakiejkolwiek innej prawnie chronionej podstawy, zgodnie z obowiązującym prawem.